کدام اسپیکر هوشمند را خریداری کنیم؟

اسپیکرهای هوشمند همچون موجودات جادویی روی میز شما قرار می‌گیرند و وقتی به آن‌ها دستوری می‌دهید می‌توانند برای شما اجرا کنند. شما با استفاده از این اسپیکرها قادر هستید چراغ‌ها را خاموش کنید

410

اسپیکرهای هوشمند همچون موجودات جادویی روی میز شما قرار می‌گیرند و وقتی به آن‌ها دستوری می‌دهید می‌توانند برای شما اجرا کنند. شما با استفاده از این اسپیکرها قادر هستید چراغ‌ها را خاموش کنید، موسیقی پخش کنید، یک یادآور تنظیم کنید و یا سوال بپرسید. اگر این نوع از گجت‌ها برای شما جذاب هستند، شاید وقت آن باشد وارد این حوزه شده و یکی از اسپیکرهای هوشمند را خریداری کنید.

اگرچه در آغاز این حوزه تنها دارای انتخاب Amazon Echo در سال ۲۰۱۴ بود اما اکنون شما به انتخاب‌های بسیار زیادی دسترسی دارید. آمازون، گوگل و اپل همگی در این حوزه نقش بسیار فعالی دارند و رقابت بین این غول‌های تکنولوژی سبب پیشرفت‌های بسیاری در این حوزه شده است.

بهترین اسپیکرهای بلوتوثی

اگر یکی از این برندها را به صورت خاص دوست دارید، کار شما برای انتخاب اسپیکر هوشمند کاملا ساده است. شما می‌توانید اسپیکر هوشمند آمازون را خریداری کنید. این شرکت که آغاز کننده‌ی این نوع از گجت‌ها بوده و همچنان دارای امکانات و ویژگی‌های بسیار زیادی است.

اگر می‌خواهید یک اسپیکر هوشمند از شرکت گوگل خریداری کنید، می‌توانید Google Home Mini را با قیمت کم ۵۰ دلار خریداری کنید. از طرف دیگر اگر می‌خواهید کیفیت صدای فوق‌العاده داشته باشید می‌توانید مدل گران‌تر Google Home Max را خریداری کنید. اسپیکر هوشمند Google Home اصلی هم ترکیبی از هزینه‌ی کم و کیفیت بالا است و اگر می‌خواهید یک انتخاب میانی داشته باشید، می‌توانید آن را خریداری کنید.

اگر می‌خواهید به دستیار صوتی اپل دسترسی داشته باشید، Apple HomePod با قیمت ۳۵۰ دلار تنها انتخاب شما است. اما خبر خوب آن است که این اسپیکر هوشمند دارای کیفیت صدای فوق‌العاده‌ای است. تنها موضوعی که باید به آن توجه کنید آن است که این اسپیکر را روی سطح چوبی قرار ندهید.

اگر نمی‌دانید کدام یک از این پلت‌فرم‌ها را انتخاب کنید و تمامی این انتخاب‌ها در قدم اول برای شما جذاب به نظر می‌رسند، بهتر است در آغاز دقیقا بررسی کنید به چه چیزی نیاز دارید و کدام یک از این انتخاب‌ها می‌توانند نیازهای شما را به بهترین شکل برآورده کنند. در این صورت به سادگی می‌توانید اسپیکر هوشمند صحیح را انتخاب کنید. در این مقاله قصد داریم در این مورد به شما کمک کنیم.

نکته: بخاطر نوسانات ارزی در ایران ما قیمت‌ها را به قیمت جهانی و به دلار نوشته‌ایم.
بهترین انتخاب برای ورود به این حوزه: Amazon Echo Dot

دستیار صوتی آمازون مدل Echo Dot-2nd Gen

چرا باید اقدام به خریداری Amazon Echo Dot کنید؟ دستیار صوتی آمازون همچنان دارای قابلیت‌های بسیار بیشتری نسبت به رقبای خود یعنی دستیار گوگل و سیری اپل است. اگر نمی‌خواهید با جزئیات مختلف درباره‌ی انواع دستیار صوتی و قابلیت‌های آن‌ها سر و کله بزنید و فقط دنبال یک انتخاب برای ورود به این حوزه و تست قابلیت‌های آن هستید، این اسپیکر هوشمند می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد.

اسپیکر هوشمند Amazon Echo Dot تنها ۵۰ دلار قیمت دارد و اکثر اوقات قادر خواهید بود آن را حتی با قیمتی ارزان‌تر خریداری کنید. شما با خرید این اسپیکر هوشمند با این قیمت پایین در حقیقت کیفیت صدا را برای هزینه‌ی پایین فدا می‌کنید. اما از طرف دیگر شما قادر خواهید بود اسپیکر هوشمند Amazon Echo Dot را اسپیکرهای عادی خود متصل کرده و از یک کیفیت صدای مناسب بهره ببرید.
بهترین انتخاب برای کیفیت صدای بالا: Sonos Play One

اسپیکر سونوس مدل Play 1

چرا باید اقدام به خریداری Sonos Play One کنید؟ این اسپیکر هوشمند بهترین انتخاب برای افرادی است که به دنبال کیفیت صدای خوب هستند. شما می‌توانید دو Sonos Play One را در کنار هم خریداری کنید که هزینه‌ی آن جمعا مشابه قیمت اسپیکر هوشمند Google Home Max یا HomePod Apple می‌شود. همگام‌سازی دو اسپیکر هوشمند Sonos Play One به شما یک صدای استریو می‌دهد. اما حتی یک اسپیکر Sonos Play One هم چنان صدای با کیفیتی دارد که می‌تواند موجبات متقاعد شدن شما را فراهم کند.

اگر شما همچنان نمی‌دایند که دستیار صوتی آمازون Alexa برای شما بهتر است یا Google Assistant، انتخاب Sonos Play One برای شما می‌تواند ایده آل باشد. دلیل این موضوع آن است که این اسپیکر اکنون درون خود از دستیار صوتی آمازون بهره می‌برد و در اواخر امسال نیز به آن پشتیبانی از دستیار صوتی گوگل افزوده خواهد شد. به این شکل Sonos Play One هم قیمت عالی خواهد داشت، هم کیفیت صدای مناسبی خواهد داشت و هم می‌تواند به شما دسترسی به دو انتخاب دستیار صوتی را بدهد. از طرف دیگر Sonos در اواخر امسال قرار است AirPlay 2 اپل را نیز داشته باشد. این موضوع به شما امکان می‌دهد که اسپیکر خود را با دستگاه‌های دارای دستیار سیری همچون iPhone کنترل کنید.
بهترین انتخاب برای شخصی‌سازی: Google Home Mini

دستیار صوتی گوگل مدل Home Mini

چرا باید Google Home Mini خریداری کنیم؟ شرکت گوگل سال پیش کاری فوق‌العاده برای بردن مسابقه‌ی بهترین دستیار صوتی در مقابل Amazon انجام داد. اکنون دستیار گوگل تقریبا همان قابلیت‌هایی را دارد که دستیار صوتی آمازون الکسا نیز دارد. این موضوع Google Home Mini را به جایگزینی مناسب برای Amazon Echo Dot تبدیل می‌کند. به علاوه دستیار گوگل کمی باهوش‌تر از الکسا آمازون است. این دستیار صوتی قادر است منظور شما را حتی در هنگام پرسیدن چندین سوال ترکیب‌شده با یکدیگر متوجه شود. به عنوان مثال اگر از دستیار گوگل لیست فیلم‌های جرج کلونی را بپرسید و سپس بپرسید که سن او چقدر است. دستیار گوگل متوجه خواهد شد که منظور شما از «او» جرج کلونی بوده است و به شما پاسخ صحیح را خواهد داد. به علاوه دستیار گوگل از اطلاعات غول جستجوگر گوگل برای پاسخ دادن به شما استفاده خواهد کرد.

دستیار صوتی گوگل همچنین دارای هماهنگی و کارکرد با Google Calendar و Google Maps است. بنابراین اگر معمولا از این سرویس‌ها استفاده می‌کنید، این دستیار صوتی را حتی باهوش‌تر خواهید یافت. گوگل برای دستورهای پخت نیز عالی عمل می‌کنید. از این جهت که شما قادر خواهید بود این دستورهای پخت را به صورت قدم به قدم بروید جلو و اگر موردی پیش آمد می‌توانید یک قدم عقب بازگشته و دوباره موضوع را بشنوید. از طرف دیگر گوگل قادر است صداهای مختلف را تشخیص دهد. بنابراین گوگل به شما و به همسر شما پاسخ‌های متفاوتی به عنوان مثال درباره‌ی تقویم گوگل شما خواهد داد. الکسا نیز اکنون می‌تواند این کار را انجام دهد اما این دستیار گوگل است که در خط مقدم هوش مصنوعی قرار دارد. Google Home Mini انتخابی عالی و ارزان‌قیمت برای ورود به دنیای دستیارهای صوتی هوشمند است.
بهترین کنترل‌کننده‌های خانه‌ی هوشمند: تمامی اسپیکرهای هوشمند Alexa

alexa speakers

چرا دستیار صوتی الکسا بهترین انتخاب برای کنترل خانه‌ی هوشمند است؟ انتخاب میان دستیار صوتی گوگل و الکسا در این مورد بسیار سخت است. الکسا بیشترین هماهنگی و یکپارچگی با دیگر سرویس‌ها را دارد اما از طرف دیگر گوگل نیز با بزرگ‌ترین شرکت‌ها هماهنگ است و محصولات خود این شرکت نیز کم نیستند. دستیار گوگل به راحتی و سادگی به پاسخ‌ها سوال می‌دهد و از طرف دیگر الکسا برای هدایت کمی آسان‌تر است.

در کل در این مورد ما دستیار صوتی الکسا را به دو دلیل بهتر یافتیم. Echo Show ۲۳۰ دلاری به دستیار صوتی شما امکان داشتن یک صفحه‌ی نمایشگر را می‌دهد و خانه‌ی هوشمند شما قادر خواهد بود به صورت بصری نیز با شما ارتباط برقرار کند. Echo Plus ۱۵۰ دلاری آمازون در اصل یک hub خانه‌ی هوشمند درون خود دارد و می‌توانید گجت‌های مختلف خود را به وسیله‌ی آن همگام‌سازی کنید. موضوع دیگر آن است که اکثر شرکت‌های سازنده‌ی تجهیزات خانه‌ی هوشمند در آغاز مایل هستند محصول خود را با الکسا همگام‌سازی کنند. زمانی که یک شرکت تولید کننده‌ی ابزار هوشمند محصولی جدید را ارائه می‌دهد معمولا اول از همه با الکسا محصول خود را همگام‌سازی می‌کند و سپس امکان استفاده از دستیار صوتی گوگل را به آن می‌افزاید.
بهترین کیفیت صدا بدون توجه به قیمت: Apple HomePod

اسپیکر اپل مدل HomePod

چرا Apple HomePod را انتخاب کنیم؟ اسپیکر دستیار صوتی سیری اپل صدای خود را با اتاقی که درون آن هستید هماهنگ می‌کند و کیفیت پخش این اسپیکر نیز برای هر سبک موسیقی مناسب است. کیفیت این دستیار صوتی از Sonos One و حتی Google Home Max که دارای قیمت مشابه بوده بهتر است. به وسیله‌ی سیری شما همچنین قادر خواهید بود خانه‌ی هوشمند خود را کنترل کنید.

اسپیکر هوشمند Apple HomePod نسبت به دیگر انتخاب‌های لیست کمی محدود است. به عنوان مثال شما قادر خواهید بود تنها از خدمات موسیقی اپل استفاده کنید در صورتی که دیگر دستیارهای صوتی این لیست شما را قادر می‌سازند که به انتخاب‌های مختلفی دسترسی داشته باشید. در مورد کنترل خانه‌ی هوشمند هم شما تنها به گجت‌هایی محدود هستید که تحت پلتفرم HomeKit هستند. بنابراین این دستیار صوتی دارای محدودیت‌هایی است که دیگر دستیارهای صوتی ندارند اما اگر تا کنون اکثر گجت‌های خود را از شرکت اپل خریداری کردید، این محدودیت‌ها چندان برای شما مهم به نظر نمی‌رسند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.