معرفی انواع بارانی زنانه و روش های مختلف ست کردن آنها

در دنیای مد از کلماتی مثل “چهارفصل” ، “مدرن” و یا “همه پسند” برای توصیف لباس هایی استفاده می شود که هر فصل در لیست خرید ما قرار می گیرند؛ یکی از این لباس ها بارانی است.

423

بارانی زنانه یکی از آیتم های اصلی کمد لباس خانم هاست که چندین سال است وارد دنیای مد شده و قصد خارج شدن از آن را هم ندارد. بارانی زنانه یکی از ضروری ترین گزینه های استایل پاییزی است که تقریبا با همه چیز به خوبی ست می شود. اگر استایل غیررسمی دارید، می توانید یک تیشرت سفید ساده زیر آن پوشیده و آن را در شلوار فاق بلندتان بگذارید و بعد هم کفش مورد نظرتان را بپوشید. اگر هم می خواهید استایل تان کمی رسمی تر شود، یک پیراهن جذاب را با شلوار جمع و جور مشکی و کیف چرم ست کنید.

در ادامه نگاهی به تاریخچه این لباس اصیل انگلیسی می اندازیم، و اینکه چرا هنوز مثل زمان روی کار آمدنش پرکاربرد است و با نحوه ست کردن آن آشنا می شویم. چه به دنبال نکاتی جهت ست کردن بارانی زنانه خود باشید، و چه برای خرید آن نیاز به راهنمایی دارید، به شما پیشنهاد می کنیم به خواندن این مطلب ادامه دهید.

در دنیای مد از کلماتی مثل “چهارفصل” ، “مدرن” و یا “همه پسند” برای توصیف لباس هایی استفاده می شود که هر فصل در لیست خرید ما قرار می گیرند؛ یکی از این لباس ها بارانی است. بارانی زنانه و مردانه که بعد از گذشت ۱۰۰ سال همچنان پرقدرت پابرجا مانده، در این مدت تغییر زیادی به خود ندیده و همچنان فرم دکمه های چهارتایی خود و یقه های پهن و کمر و سر آستین و یقه محافظش را تا حدودی حفظ کرده است. با وجود روش های مختلف پوشیدن بارانی و تغییر پارچه و رنگ آن در هر سال که باعث حفظ جذابیت این لباس می شود، فرم اصلی این آیتم همیشه ماهیت نظامی خود را حفظ کرده و رنگ های اصیل و کلاسیک آن مثل بژ، مشکی و سورمه ای طرفداران زیادی دارد.

استریت استایل با بارانی کرم و نیم بوت قرمز

تاریخچه بارانی

تاریخچه شکل گیری بارانی به دهه ۱۸۵۰ میلادی برمی گردد؛ اما در ابتدای قرن ۲۰ بود که این لباس به فرمی که امروزه می شناسیم تبدیل شد.توماس بربری، بنیانگذار برند معروف انگلیسی بربری، در سال ۱۸۷۹ میلادی، پارچه ای ضد آب تولید کرد که از آن در دوخت بارانی برای یکی از افسران ارتش انگلستان در سال ۱۹۰۱ میلادی استفاده کرد. این کت در طول جنگ جهانی دوم، افسران انگلیسی را در برابر آب و هوای نامساعد و گل و لایی که در سنگرها وجود داشت حفظ می کرد. علاقه افسران و نظامیان به خاصیت ضدآب و طرح کاربردی بارانی، باعث شد این کت بعد از جنگ جهانی به سرعت بین همه محبوب شود و اینگونه بود که بارانی کلاسیک، پا به عرصه وجود گذاشت.

با گذر زمان، به محبوبیت بارانی افزوده شد و این لباس توانست به عرصه مد وارد شود و بر دوش ستارگانی مثل بریژیت باردو، مریلین مونرو و بعدها جکی او و آدری هپبورن قرار گیرد. تمام این زنان مشهور مدل مردانه بارانی را ترجیح می دادند. اما طرح مردانه به تدریج ساده تر و تنگ تر شد؛ چون دیگر نیازی به پوشیدن آن روی یک کت گرم دیگر یا برای مقاصد نظامی نبود. به همین ترتیب بارانی زنانه ابداع شد و جایگاه این کت در دنیای مد تثبیت شد. حالا دیگر این کت یکی از لباس های اصلی کمد لباس چهره های تاثیرگذار و معروفی مثل کیت ماس، کارا دلوین، الکسا چانگ و کیت میدلتون و خیلی های دیگر است. بی دلیل نیست بارانی تا امروز پابرجا مانده است.

 

بارانی زنانه کرم شش دکمه

انواع بارانی زنانه

یکی از نکاتی که در هنگام انتخاب بارانی زنانه باید درنظر داشته باشید این است که بارانی انواع مختلفی دارد. اما در نهایت تمامی مدل های آن تاحدودی مشابه هم می باشند و ویژگی های کلی تقریبا مشابهی دارند. در ادامه با انواع بارانی زنانه آشنا خواهید شد.


بارانی کلاسیک

استایل بارانی کلاسیکمدل کلاسیک بارانی، تمام المان های اصلی را حفظ کرده است. اگر دوست داشته باشید می توانید رنگ صورتی ملایم، یا یکی از رنگ های خنثی را انتخاب کرده، و بارانی چهاردکمه خود را با هر لباسی که می خواهید ست کنید.

بارانی کلاسیک که انعطاف پذیرترین آیتم بین لباس های بیرون شما به حساب می آید، با  یا با کت و شلوار زنانه دیگر لباس های رسمی تان مناسب خواهد بود. همچنین با پیراهن زنانه غیررسمی و یک جفت نیم بوت زنانه  نیز بسیار جذاب می شود. همچنین می توانید با پوشیدن یک تاپ اسپورت و شلواره پاره استایل کاملا راحت و ریلکسی داشته باشید؛ به همین دلیل است که بارانی زنانه از آیتم های مورد علاقه همه خانم هاست؛ از اما واتسون گرفته تا کیت میدلتون.


کت بارانی

کت بارانیاین مدل بارانی در دهه ۱۹۵۰ میلادی محبوب شده و ویژگی هایی از کت بارانی کلاسیک دارد. انتخاب رنگ های کرم، آبی کم رنگ یا خاکستری به شما کمک می کند روی جزئیات لباس تمرکز کنید. این کت با چهار یا شش دکمه و یقه بزرگ و بندهای گره خورده سرآستین و مدل پلیسه پشت خود، کار ست کردن خود با لباس های دیگر را آسان کرده است.

هیچ مشکلی برای ست کردن این مدل فوق العاده جذاب کلاسیک وجود ندارد. می توانید آن را روی پیراهن های زنانه بلند یا یک لباس پاییزی مناسب بپوشید. این کت واقعا یک آیتم تمام و کمال است که نیازی به تعریف ندارد. پس اجازه دهید استایل تان را ارتقاء دهد.


پالتو بارانی

کت بارانیبرای روزهای سردتر سال، می توانید از پالتو بارانی استفاده کنید. این آیتم، فرمی شبیه به بارانی داشته اما کمی کلفت تر می باشد؛ به قولی این آیتم ترکیبی از دو آیتم پالتو و بارانی ساده است. اکثر این آیتم ها نیز یقه هایی مشابه با بارانی های زنانه معمولی داشته و کمربند دارند. به راحتی می توانید این نوع بارانی را با بوت های بلند ست کرده و در روزهای سرد سال، گرم و خوشتیپ بمانید.


بارانی زنانه کرم

نکات ست کردن بارانی زنانه

حالا دیگر ثابت کرده ایم (البته امیدواریم) که بارانی، هر استایل آن که باشد، آیتم ضروری برای خانم هاست که با هر لباس دیگری ست می شود. می توانید همراه با بارانی زنانه تان،شلوار جین مام استایل، کتونی و تیشرت محبوب تان را بپوشید. بارانی زنانه، بدون بر هم زدن استایل تان از شما در برابر آب و هوای نامساعد محافظت می کند؛ اما چه استایلی مناسب شماست؟ در اینجا استایل های پوشیدن بارانی را از شل و راحت گرفته تا استایل های رسمی آورده ایم. انتخاب آن ها کاملا به عهده خودتان است.


استایل راحت

بارانی راحتوقتی گفتیم این کت بسیار انعطاف پذیر است، دروغ نمی گفتیم. یک بارانی کلاسیک، وقتی آستین هایش را تا بزنید می تواند از شکل اصیل خود به یک بارانی راحتی تبدیل شود. می توانید کمر کت خود را تا جلو آورده و ببندید یا در همان پشت گره بزنید. پوشیدن بارانی گشاد بسیار جذاب است. دکمه های آن را باز بگذارید یا از همان ابتدا مدل های اورسایز را خریداری کنید. یک کیف شل چرمی هم بیندازید تا استایل تان تکمیل شود.


استایل کاری

بارانی زنانه بلندبا استفاده از یک بارانی مدرن، به لباس های کار خود روح تازه ای ببخشید. از مدل های جدید و رنگ مشکی استفاده کنید یا سراغ رنگ های روشن تر بروید و توجه همه را به بارانی خود جلب کنید.


استایل رنگی

بارانی زنانه سبزبارانی های زمان جنگ با کاربرد خاصی ساخته می شدند و از همین رو در آنها از رنگ های تیره استفاده می شد؛ اما حالا می توانید از رنگ های روشنی مثل آبی و صورتی کم رنگ یا رنگ های غلیظ تری مثل سبز استفاده کنید. سعی کنید با بارانی رنگی تان لباس های ساده بپوشید؛ مثلا یک بلوز بافتنی ساده یا راه راه، و یا از بلوزی با رنگ متضاد یا با طرح های ساده استفاده کنید و بدین ترتیب باعث شوید رنگ بارانی با رنگ لباس تان تضاد ایجاد کند یا مکمل آن شود.


بارانی برای گردش های شبانه

استایل جذاب با بارانی و لباس های پاییزیبارانی فقط مخصوص روز نیست. شب شده است و آماده اید که به یک رستوران بروید و نمی دانید روی لباس خود چی بپوشید که هم جذاب و هم گرم باشید. یک بارانی مشکی یا کرم، انتخابی عالی برای این شرایط است. کمر کت تان را گره بزنید و کیف کلاچ خود را در دست بگیرید. با داشتن آیتمی مثل بارانی، دیگر دغدغه “چی بپوشم” نخواهید داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.